Elérhetőség
Tagintézmény igazgató: Kucseráné Erki Viktória gyógypedagógus Tagintézmény igazgató helyettes: Nikolics-Bognár Adrienn gyógypedagógus-logopédusSzakszolgálati titkár: Baginé Somogyi Éva Ügyviteli dolgozó: Tóth Enikő Jolán
TITKÁRSÁG címe: 2170, Aszód, Falujárók útja 5. Hrsz. 1357/61. (az óvodával szemben, az üzletsor hátsó részén található) Telefon: 30/322-19-50 E-mail: pmpsz.aszod@pestmszaksz.hu
Vizsgálatok, terápiák helyszíne: 2170 Aszód, Falujárók útja 5. (a lakótelepi óvoda épületének hátsó része)
Ügyviteli nyitvatartás: H.-Cs.: 08:00-17:00, P.: 8:00-15:00 A rendelési idő ettől eltérhet, ezt kérjük a tagintézménnyel egyeztetni!
Ellátási körzetünk: Aszód, Bag, Domony, Galgahévíz, Galgamácsa, Hévízgyörk, Iklad, Kartal, Tura, Vácegres, Verseg
Intézményünk a lakótelepi óvodával egy épületben található. A hozzánk küldött vagy önként jelentkezett gyerekeket előre meghatározott és egyeztetett időpontban fogadjuk. A szakemberek délelőtti és délutáni váltásban dolgoznak. A tanítási szünetekben is folyamatosan állunk a jelentkezők rendelkezésére munkaidőben.
Bemutatkozik az Aszódi Pedagógiai szakszolgálat:
Intézményünk alapjait 1996-ban a Csengey Gusztáv Általános Iskolában tették le egy félállású pszichológus alkalmazásával. Ebből a státuszból nőtt ki az Aszódi Nevelési Tanácsadó, fejlesztőpedagógusi tevékenységgel bővülve. A Pest Vármegyei Önkormányzat általi fenntartás után 2006-tól az Aszódi Kistérség Önkormányzatainak Többcélú Társulása vette át a fenntartói feladatokat, egyben logopédiai tevékenységgel és gyógytestnevelési feladattal bővítette az intézmény tevékenységét. 2013. szeptember 1-től a Pest Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Aszódi Tagintézményeként működik intézményünk, kibővült feladatkörrel.
Jeletkezés módja: Telefonon, e-mailben, levélben: jelzési lapon, szakértői vizsgálat esetén szakértői vizsgálat iránti kérelem kitöltésével. Jelentkezhet a szülő, a gyermeket nevelő, oktató intézmény.Szolgáltatásaink ingyenesek.
Munkatársaink:
Bori Márta pszichológus Cziráné Bakonyi Bernadett gyógypedagógus Farkas Ágnes gyógypedagógus Fegyverneki Zsófia gyógypedagógus Ferik Andrea gyógypedagógus-logopédus Fodorné Tóth Krisztina gyógypedagógus-logopédus Göncfalvi-Rozovits Gréta pszichológus Kovácsné Varga Katalin gyógytestnevelő Negele Annamária pszichológus Ocsovainé Szemán Éva gyógypedagógus-logopédus Tóth Beáta gyógypedagógus Tóth Zsoltné gyógypedagógus-logopédus Zengő Noémi gyógypedagógus
|
Fő tevékenységeink
Gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés, oktatás és gondozás
A gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés, oktatás és gondozás feladata a komplex koragyermekkori intervenció és prevenció: az ellátásra való jogosultság megállapításának időpontjától kezdődően a gyermek fejlődésének elősegítése, a család kompetenciáinak erősítése, a gyermek és a család társadalmi inklúziójának támogatása. A korai fejlesztés és gondozás tevékenységei a komplex gyógypedagógiai fejlesztés, tanácsadás, a társas, a kommunikációs és nyelvi készségek fejlesztése, a mozgásfejlesztés és a pszichológiai segítségnyújtás 0-6 éves korig.
Szakértői bizottsági tevékenység
A szakértői bizottsági tevékenység keretében a járási szakértői bizottság komplex pszichológiai, pedagógiai-gyógypedagógiai vizsgálatot végez, a vizsgálat alapján szakértői véleményt készít. A szakértői vizsgálat típusai: - az aktuális állapot feltárására irányuló alapvizsgálat - a fejlődést nyomon követő a korábbi diagnózis megalapozottságát, a nevelés, oktatás formájának megfelelőségét a fejlesztés eredményességének mérését célzó felülvizsgálat. - 18 hónapos kor alatti gyermekek esetében a korai fejlesztésre és gondozásra való jogosultság megállapítása vagy kizárása, - a harmadik életévét betöltött gyermek teljes körű pszichológiai, pedagógiai-gyógypedagógiai, továbbá szükség szerint orvosi vizsgálatának javaslata, - a beilleszkedési, a tanulási, a magatartási nehézség megállapítása vagy kizárása és az ehhez kapcsolódó felülvizsgálatok elvégzése céljából. A vizsgálatok eredményei alapján javaslatot tesz a gyermekek, tanulók különleges bánásmód keretében történő ellátására, az ellátás módjára, formájára és helyére. - Amennyiben a szakértői bizottság vizsgálata alapján a gyermeknél, a tanulónál sem a beilleszkedési, sem a tanulási, sem a magatartási nehézség, sem a sajátos nevelési igény nem állapítható meg, de eredményes óvodai neveléséhez, iskolai neveléséhez, oktatásához iskolapszichológiai, óvodapszichológiai vagy logopédiai ellátásba vétele indokolt, a szakértői bizottság a megfelelő ellátásba vételét kezdeményezi. - Ha a járási szakértői bizottság megítélése szerint a gyermeknél a sajátos nevelési igény valószínűsíthető, saját vizsgálatának dokumentációját és annak eredményeit, a vizsgálat alapján tett megállapításait, valamint a rendelkezésükre álló egyéb iratokat megküldi a vármegyei/országos szakértői bizottság részére.
Nevelési tanácsadás
- A beilleszkedési, magatartási, pszichés, tanulási, részképességbeli problémák esetén pedagógiai, pszichológiai támogatás: gyógypedagógiai fejlesztés, mozgásfejlesztés, terápiás gondozás nyújtása. Preventív, korrektív megsegítés, konzultációs lehetőség biztosítása a gyermekek, tanulók szülei, pedagógusai részére.
Logopédiai ellátás
A logopédiai ellátás feladata beszéd- és nyelvfejlődési elmaradás, a beszédhibák és a nyelvi-kommunikációs zavarok javítása, a diszlexia, a diszortográfia, a diszgráfia, a diszkalkulia kialakulásának megelőzése a beszéd technikai és tartalmi fejlesztését szolgáló logopédiai terápiás foglalkozáson. A logopédiai ellátás igénybevétele kötelező vizsgálatokon, ellátáson való részvétel kivételével – önkéntes alapon történik. A logopédiai ellátás keretében elvégezzük az óvodai nevelésben részt vevő, harmadik és ötödik életévüket betöltött gyermekek beszéd- és nyelvi fejlettségének alapvizsgálatát, szűrését, és ennek eredménye alapján szerveződik meg a logopédiai ellátás, szükség szerint a gyermek további pedagógiai, pszichológiai, orvosi vizsgálatának kezdeményezése. A logopédiai ellátás elsősorban a járás nevelési-oktatási intézményeiben történik, de ambuláns formában a tagintézményben is elérhető.
Konduktív pedagógiai ellátás
A konduktív pedagógiai ellátás feladata a központi idegrendszeri sérültek konduktív nevelése, fejlesztése és gondozása. A konduktív pedagógiai ellátás az óvodai neveléshez, iskolai neveléshez és oktatáshoz kapcsolódóan, vagy egyéni fejlesztő foglalkozás keretében nyújtható. A fejlesztő foglalkozás a szakértői bizottság szakértői véleményében meghatározottak szerint lehet egyéni vagy csoportos foglalkozás. A konduktív pedagógiai ellátás feladatainak megvalósításában a szülő közreműködhet. A konduktív pedagógiai ellátás a tanév rendjéhez igazodik, és év közben is megkezdhető.
Gyógytestnevelés
A gyógytestnevelés feladata a gyermek, a tanuló speciális egészségügyi célú testnevelési foglalkoztatása, ha az iskolaorvosi vagy szakorvosi szűrő vizsgálat gyógy-, vagy könnyített testnevelésre utalja. A gyógytestnevelés nevelési-oktatási intézményben szerveződik meg.
Iskolapszichológiai, óvodapszichológiai ellátás
Az iskolapszichológiai, óvodapszichológiai ellátás feladata a pedagógiai szakszolgálati intézményben a nevelési-oktatási intézményekben dolgozó pszichológusok munkájának összefogása és segítése, melyet az iskola- és óvodapszichológus feladatok koordinátora lát el.
Kiemelten tehetséges gyermekek, tanulók gondozása
A kiemelten tehetséges gyermekek, tanulók gondozása keretében az Intézmény feladata: - korai tehetség-felismerés, tehetségazonosítás, a tehetséges gyermek személyiségfejlődésének támogatása, tanácsadás, támogatás a szülőnek, konzultáció a pedagógus részére, speciális tehetségprogramban való részvételre javaslat adása, tehetségfejlesztő műhelyek vezetői számára konzultációs lehetőség biztosítása.
Szeretettel várjuk a hozzánk fordulókat!
|